Måndag och oavsett om ni skall köra hela långgatanracet eller inte kan du ju alltid avsluta den på Pingisklubben. Pennskaft och serve maskerad fotstomp, fegstilen med underhandslobb eller vildsint smashande mot tjejer? Alla stilar är välkomna och rack finns att låna.
Pingisklubben förlorade sin naturliga hemvist då Pustervik stängde, och ärligt talat tappade det väl lite av sin charm då publiken drastiskt föryngrades och stämningen har gick från uppsluppen spontanpingis med ölspill till gymnasieaula med Rudebeckselever med medhavda racket och större intresse av spelet än festen. Kanske hittar de inte Henriksberg och Takterassen där klubben huserar nu istället? *Hoppas*.
DJ: Jim
Henriksbergs Takterass på måndagar
21-02 ungefär
20 kr och 18 år.




8 februari, 2010
På tal om det, vad fan hände med Sumo-Karaoken? Bästa konceptet på länge. Eller har det fortsatt utan att jag märkt det?
8 februari, 2010
Vet ej. Om någon vet som arrade det kan vi försöka stalka upp dem och fråga.
29 november, 2011
Var inte det Johan Schmeling på Kontiki som körde sumo-karaoken?
22 mars, 2012
Det stämmer det Jonk! Shit vill verkligen folket ha tillbaka den skrockklubben??